S C A N D A R D

Loading

Підготовка пілотного проекту із маркування ліків: підписано меморандум про співпрацю з асоціацією виробників

Наприкінці листопада 2019 року розробники системи SCANDARD підписали «Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво» з асоціацією «Виробники ліків України».
Метою підписання документу є побудова та ефективне впровадження державної інформаційної системи моніторингу, аналізу та контролю обігу товарів, послуг, документів, а також реалізація пілотного проекту щодо маркування та моніторингу обігу лікарських засобів. Співпраця здійснюється в рамках виконання Угоди про Асоціацію з ЄС та Стратегії інтеграції України до єдиного цифрового ринку ЄС.

Співробітництво сторін передбачає серед іншого запровадження на державному рівні нових високотехнологічних механізмів запобігання фальсифікації та контрабанді лікарських засобів. Також заплановано запровадження технології простежування та контролю товарних потоків у режимі реального часу з використанням унікального Data Matrix коду лікарського засобу (за стандартом ISO/IEC 16022:2006).

Запровадження SMART захисту від підробок у фармацевтичній галузі допоможе забезпечити пацієнтам доступність якісних лікарських засобів. Дозволить державі та виробникам препаратів перейти на міжнародні правила обігу лікарських засобів по всьому ланцюгу: створення, випробування реєстрації, виробництва, реалізації та застосування з дотриманням світових стандартів.

Сторони меморандуму очікують, що результатом співпраці стане підвищення конкурентоспроможності вітчизняної фармацевтичної продукції та інтеграція українських виробників у світовий фармацевтичний ринок.

Теги: ,